Ремонт SD-картки: Як виправити пошкоджену карту

Це може бути досить неприємно, коли SD-карта перестає працювати. Коли карта підключена до вашої камери, телефону, планшету або комп'ютера, раптово з'являється повідомлення про помилку: «Неможливо прочитати» або, що ще гірше, система не може бачити карту взагалі. Або ви намагаєтеся переглянути, скопіювати або зберегти елементи на SD-карту, але це не працює.

Хоча SD-карти працюють більш надійно, ніж багато інших типів сховищ, SD-карта або теки і файли на SD-карті можуть як і раніше пошкоджуватися або виходити з ладу. Якщо ваша SD-картка виходить з ладу, спробуйте виконати наступні чотири кроки за порядком, щоб відновити та відновити файли:


Не можете зберегти? Шукати замок

Іноді, коли люди стикаються з проблемою SD-карти, проблема зовсім не в карті, а в перемикачі карти. Багато SD-карт можуть бути вимкнені, що означає, що вони були заблоковані в режимі «тільки для читання». Не дивно, що якщо ви спробуєте записати на SD-карту в режимі «тільки для читання», ви не зможете.

У цьому випадку виправити це відносно просто. Переключіть повзунок на SD-карті з положення «заблоковано» в положення «розблоковано». Коли карта розблокована, ви зможете знову зберегти на ній фотографії та інші файли.

Витягніть і знову вставте SD-карту

Неправильно або частково вставлена SD-карта також може створювати проблеми, які можна виправити, вийнявши карту і вставивши її заново. Вимкніть вашу систему повністю. Зачекайте кілька секунд після вимкнення живлення, потім витягніть SD-карту. Якщо SD-картка вставлена в пристрій читання карт USB, спочатку вимкніть пристрій читання карт, а потім знову підключіть його, щоб переконатися, що проблема не в підключенні.

Запустіть вашу систему. Дочекайтеся завершення повного запуску і завантаження, що може зайняти кілька хвилин для старих і/або більше повільних систем. Після того, як система повністю запрацює, вставте SD-карту в слот пристрою читання SD-карт вашої системи.

Після вставки трохи почекайте. Деякі системи намагаються автоматично змонтувати та відкрити теки SD-карти. За хвилину або дві, якщо ваша система не відкриває автоматично та не відображає файли та теки SD-карти, продовжуйте та вручну перегляньте файлову систему, щоб побачити, чи з'являється карта. Потім знайдіть свою SD-карту у своїй файловій системі за допомогою або Провідника файлів у системах Windows, або Finder на Mac.

Відновити або виправити пошкоджену SD-карту

Якщо ваша SD-карта, як і раніше, не працює належним чином, ви можете спробувати відновити її за допомогою вбудованих системних інструментів у Windows або MacOS.


Запустіть системну програму у Windows, щоб виправити карту SD

V разі вікон ви можете запустити програму (Chkdsk) з командного рядка, щоб виправити помилки і/або відновити інформацію. Для цього вам необхідно знати літеру диска, призначену вашою системою вашій SD-карті. Відкрийте провідник, як згадувалося раніше, потім подивіться на перелічені диски. Як правило, як основний диск ви побачите диск C: разом з іншою літерою диска, що автоматично призначається вашій SD-карті.

  1. Виберіть «Пуск» (значок Windows, зазвичай, у лівому нижньому куті екрана).
  2. Введіть «cmd» у поле пошуку.
  3. Якщо ви бачите «Запуск від імені адміністратора», виберіть це (в іншому випадку клацніть правою кнопкою миші результат пошуку в програмі командного рядка і виберіть «Запуск від імені адміністратора» в меню, яке з'являється).
  4. Якщо з'явиться запит, введіть пароль адміністратора вашої системи.
  5. Ви повинні побачити запрошення командного рядка. Введіть "chkdsk d: / r ", щоб виправити помилки і відновити файли на SD-карті. Замініть d: на будь-яку букву диска, на якій ваша SD-карта відображалася як раніше (наприклад, "chkdsk f: / r "для диска f:).

Програма спробує відновити файли і теки на вашому диску. Цей процес може зайняти деякий час, тому обов'язково дочекайтеся закінчення роботи chkdsk, перш ніж робити якісь інші дії з вашою SD-картою.

An alternative command

Інший параметр, "chkdsk d: / f ", намагається виправити будь-які помилки на вашій карті. Однак у більшості випадків, якщо ви хочете відновити дані, вам підійде параметр/r.

Запустіть дискову утиліту на macOS, щоб полагодити SD-карту

У системі MacOS вбудований додаток «Дискова утиліта» включає параметр «Перша допомога», який намагається усунути будь-які проблеми на підключених дисках, включаючи SD-карти. Переконайтеся, що ваша SD-картка підключена до вашого Mac, а потім виконайте наступні дії:

  1. У головному меню Finder виберіть «Перейти», потім виберіть «Утиліти».
  2. Двічі клацніть (або двічі) на Дисковій утиліті, щоб відкрити програму.
  3. Виберіть вашу SD-карту з виявлених дисків ліворуч.
  4. Виберіть «Перша допомога» у верхній частині екрану та виберіть «Виконати».

Додаток відсканує вашу SD-карту і постарається виправити будь-які знайдені проблеми.

Після того, як ви виконали вищезгадані кроки у вашій системі Windows або MacOS, спробуйте знову використовувати вашу SD-карту, щоб побачити, чи працює вона належним чином.

Встановіть сторонню програму для відновлення даних

Якщо ви, як і раніше, не можете отримати доступ до файлів або тек на SD-карті, може допомогти стороння програма для відновлення файлів. Кожна з наступних трьох програм має солідну історію відновлення даних. Всі три програми встановлюються на комп'ютер, а потім запускаються для сканування і відновлення файлів з підключеної SD-карти.


Хоча всі три з наступних програм можуть допомогти вам відновити дані з пошкодженої SD-карти, програми розрізняються за ціною, простотою використання і доступністю платформи.

Most people with access to a Windows computer should first try Recuva, by Piriform. The app walks you through a series of simple screens to identify the type of data you want to recover, as well as which drives and file systems to scan for that data. The app then scans the selected drives for files. The free version allows you to recover files, and an upgrade to Recuva Professional ($19.95) adds advanced file recovery, support for virtual

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND