Як використовувати помічник з калібрування дисплея вашого Mac

Фахівці з графіка не єдині, хто турбується про точність кольоропередачі своїх моніторів. Ці професіонали заробляють на життя, працюючи із зображеннями в тій чи іншій формі. Переконатися в тому, що кольори, які вони бачать на своїх моніторах, збігаються з кольорами, видимими в остаточній формі проекту, може бути різницею між збереженням клієнтів і їх втратою.

Інформація у цій статті стосується всіх версій OS X і macOS за допомогою macOS Mojave (10.14), за винятком зазначеного.


Калібрування дисплея для всіх

Зараз майже всі працюють із зображеннями. Вони можуть зберігати бібліотеку фотографій на своїх комп'ютерах Mac, роздруковувати зображення за допомогою кольорових принтерів і використовувати цифрові камери або смартфони з камерами, які роблять захоплення зображень простим і простим, просто наведи і клацни.

Коли ця яскраво-червона квітка, яку ви бачили у видошукачі вашої камери, виглядає каламутним на дисплеї вашої Mac і прямо помаранчевим, коли він виходить з вашого струменевого принтера, проблема в тому, що пристрої в ланцюгу не були відкалібровані, щоб гарантувати, що колір залишається Те ж саме протягом всього процесу, незалежно від того, який пристрій відображає або виробляє зображення.

Отримання фотографій на вашому Mac відповідно до кольорів вихідних зображень починається з калібрування дисплея. Професійні системи калібрування використовують апаратні колориметри, пристрої, які підключаються до дисплея і вимірюють його поведінку у відповідь на різні зображення. Ці системи точні, але занадто дорогі для більшості випадкових користувачів. Однак, за допомогою невеликої системи калібрування вашого Mac, ви можете налаштувати монітор таким чином, щоб зображення, які ви бачите на дисплеї, були близькі до оригінальних версій.

Профілі кольорів ICC

Більшість дисплеїв постачаються з профілями International Color Consortium. Файли ICC, зазвичай звані колірними профілями, повідомляють про графічну систему Mac, як точно показувати зображення. Ваш Mac постачається з десятками профілів для популярних дисплеїв та інших пристроїв.

Проте колірні профілі є лише відправною точкою. Вони можуть бути точними в перший день, коли ви включаєте новий монітор, але з цього дня вік вашого монітора і три важливі характеристики - біла точка, крива яскравості і гамма-крива - всі починають змінюватися. Калібрування вашого монітора може повернути його до нових умов перегляду.

Всі Mac постачаються з Display Calibrator Assistant, програмним процесом калібрування.


Про помічника з калібрування дисплея Mac

Менеджер калібрування дисплея проведе вас через процес калібрування. Помічник показує різні зображення і просить вас внести корективи, поки кожне зображення не буде відповідати опису. Наприклад, ви можете побачити два сірих візерунки і отримати вказівку відрегулювати яскравість до тих пір, поки два зображення не стануть однаковою яскравістю.

Перш ніж приступити до калібрування дисплея, приділіть час налаштуванню монітора в хорошому робочому середовищі. Деякі очевидні речі, на які слід звернути увагу, включають запобігання відображень і бліків на дисплеї. Дивіться прямо на монітор і не дивіться на дисплей під кутом, поки він калібрується кольором. Там немає необхідності працювати в темряві. Добре освітлена кімната в порядку.

Як запустити помічник з калібрування дисплея

Найпростіший спосіб запустити Помічник калібрування дисплея - це використовувати панель параметрів «Дисплей».

  1. Клацніть значок «Системні параметри» в меню Apple або виберіть «Системні параметри» в
  2. Клацніть значок «Дисплеї» у вікні «Системні параметри».
  3. Натисніть вкладку Колір.
  4. Позначте цей пункт, якщо ви не знаєте, що потрібно використовувати інший профіль. Якщо ви бажаєте використовувати профіль, відмінний від вибраного за замовчуванням, клацніть його, щоб виділити його.
  5. Натисніть клавішу Option, утримуючи кнопку «Калібрувати», щоб запустити Помічник за калібруванням дисплея у OS X El Capitan (10.11) і пізніших версіях. У OS X Yosemite (10.10) і більш ранніх версіях натисніть кнопку «Калібрувати» без клавіші Option.
  6. Поставте галочку у вікні «Режим експерта».
  7. Натисніть кнопку Продовжити.

Про профіль кольорів

Якщо на моніторі вже використовується колірний профіль, він відображається у списку і виділяється в розділі «Профіль дисплея».

Якщо Apple не використовує ваш поточний дисплей, йому, ймовірно, був призначений загальний профіль, але рекомендується перевірити веб-сайт виробника монітора, щоб дізнатися, чи є у нього профіль ICC, який можна завантажити. Калібрування дисплея простіше, якщо ви починаєте з певного профілю, а не з загального.

Якщо загальний профіль є єдиним варіантом, помічник з відображення калібратора, як і раніше, може створити гідний профіль для використання. Це може тривати трохи більше часу з елементами керування калібратором.

Встановіть яскравість і контрастність на зовнішніх моніторах

Асистент Калібратора дисплея запускається, допомагаючи вам встановити контрастність і яскравість дисплея.


Цей крок відноситься тільки до зовнішніх моніторів. Це не стосується iMac або ноутбуків.

Доступ до вбудованих елементів управління вашого монітора, які варіюються від виробника до виробника. Ви можете налаштувати яскравість і контрастність екранної системи відображення або вибрати поверхню керування на моніторі для цих параметрів. Будь ласка, перевірте підручник з цього підручника.

Асистент Калібратора дисплея запускається з прохання встановити максимальне налаштування контрастності дисплея. Для рідкокристалічних дисплеїв це може бути не дуже хорошою ідеєю, оскільки це збільшує яскравість підсвічування, споживає більше енергії і прискорює старіння підсвічування. Немає необхідності збільшувати контрастність для досягнення точного калібрування. Ви також можете виявити, що ваш ЖК-дисплей має нульове або обмежене налаштування контрастності.

Потім Display Calibrator відображає сіре зображення, яке складається з овала в центрі квадрата. Регулюйте яскравість дисплея, поки овал ледь відмінний по квадрату.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND