Вірус Memz: що це таке і як його видалити

Іноді комп'ютерні віруси створюються для чистої і безневинної метою допомогти розробникам або, як у випадку МеМЗ Trojan для Microsoft Windows, створений як плоско з анекдоту. Тим не менш, Memz перетворився на щось більше, ніж жарт, і тепер вважається небезпечним шкідливим ПЗ.

Вірус Memz може атакувати операційні системи Windows XP, Vista, 7, 8 і 10.


Що таке вірус Memz?

Memz - це спеціально створений троян, створений для серії YouTube як частина пародії. Поворот на слово «мем», творець стверджує, що він був призначений тільки для розваги з обмеженою аудиторією, але що хтось із цієї аудиторії просочився в інтернет. Після цього початковий код став загальнодоступним через безкоштовні сайти розробників, такі як Github, і хакери почали прикріплювати його до різних спам- програм і безкоштовних програм для скачування.

Як працює троян Memz?

Коли Memz потрапляє на ваш комп'ютер, він знаходиться у формі виконуваного або пакетного файлу. Він працює, обганяючи вашу систему різними способами, залежно від варіанту. Хоча хороша новина полягає в тому, що вірус не призначений для пошуку вашої особистої інформації, погана новина полягає в тому, що Memz може завдати шкоди вашій системі.

Його основна мета - зіпсувати завантажувальний сектор Windows. Він атакує перший сектор жорсткого диска вашого комп'ютера, який впливає на основний завантажувальний запис і вимагає розширеного усунення неполадок. У кінцевому підсумку Memz може і робить ваш комп'ютер в основному непридатним для використання до тих пір, поки не буде проведений ремонт, що робить його не дуже кумедним результатом для звичайної людини. Хоча він насправді не руйнує вашу систему, оскільки він не стирає BIOS, це буде невеликою втіхою, якщо він потрапить на ваш комп'ютер.

Як я дізнаюся, що у мене є вірус Memz?

У деяких версіях вірусу відображаються попередження, які повідомляють, що файл знаходиться на вашому комп'ютері до його поширення, але в більшості випадків ви не зрозумієте, що він у вас є, поки не побачите це або подібне попередження у вікні «Блокнот»:

Потім починається хаос: ваш веб-браузер відкривається без попередження і відображає дивні, випадкові запити, такі як «що станеться, якщо ви видалите system32?» або «Internet Explorer - найкращий браузер». Ви можете помітити, що курсор миші пересувається сам по собі, починає бачити повідомлення про помилки або навіть чути звукові сигнали. Після цього Memz буде інвертувати кольори екрану і робити знімки екрану, а потім відображати їх в ефекті тунелю на зростаючих швидкостях.

Якщо ви спробуєте перезавантажити вашу систему, це викличе остаточне корисне навантаження, і ви побачите повідомлення типу "Ваш комп'ютер був перевантажений трояном Memz. А тепер насолоджуйся кішкою Ньян. Ви побачите відому анімацію і звук Nyan Cat, і ви по суті не зможете використовувати свою систему.


Як я отримав цей троян?

Вірус Memz поширюється через вкладення електронної пошти, завантаження програмного забезпечення та заражені веб-сайти. Можливо, ви клацнули посилання в електронному листі, яке автоматично завантажило Memz у вашу систему, або відкрили спливаючу рекламу на веб-сайті, який викликав запуск вірусу на вашому комп'ютері. Використання рівний-рівному мережі (Емюль, торентів, або аналогічні інструменти), безкоштовні сайти файлів хостинг, безкоштовних сайтів для отримання завантаження тощо, також ставить вас на високий ризик зараження тієї чи інших шкідливих програм програм.

Як мені позбутися Memz?

Найшвидше полегшення Memz - відкрити командний рядок і запустити команду taskkill/f/im MEMZ.exe, щоб зупинити трояна. Це, однак, фактично не вилучить Memz з вашої системи, тому вам потрібно буде виконати додаткові дії, щоб видалити і потім відновити комп'ютер.

  1. Використовуйте завантажувальний антивірусний сканер, який може перевірити вашу систему на наявність вірусів і видалити її.
  2. Далі вам потрібно виправити всі проблеми з основним завантажувальним записом, викликані вірусом.
  3. На цьому етапі ви зможете використовувати функцію «Відновлення системи», щоб повернутися до більш ранньої точки на вашому комп'ютері, перш ніж ви підхопили вірус Memz. Обов'язково виберіть період часу, коли ви точно знаєте, що на вашому комп'ютері ще не було вірусу.
  4. Якщо ці кроки не працюють, настав час звернутися за допомогою до Microsoft.

Як я можу уникнути зараження цим вірусом знову?

Є кілька способів знизити ймовірність повторного зараження вірусом Memz (або будь-якою іншою шкідливою програмою).

  • Бути ініціативним. Використовуйте декілька методів для захисту вашого комп'ютера від вірусу.
  • Оновлюйте антивірусне програмне забезпечення. Завжди використовуйте антивірусне програмне забезпечення, розроблене для Windows, і будьте впевнені, що воно оновлене.
  • Будьте обережні при завантаженні нових програм. Завжди підтверджуйте законність джерела програм і програм, які ви завантажуєте.
  • Блок цуценят. У своєму антивірусному програмному забезпеченні увімкніть параметр виявлення потенційно небажаних програм. Це допоможе вам уникнути випадкової установки доповнень, які вам не потрібні, поряд з тими, які вам потрібні.
  • Не натискайте на рекламу. Якщо сайт наводнить вас спливаючою рекламою, негайно покиньте сайт; не намагайтеся закрити ці оголошення!

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND